26 maja uczniowie klasy 4a i 5c wraz z opiekunami: p. Bożeną Mielczarek, p. Katarzyną Błajet, p. Malwiną Zielińską i p. Małgorzatą Pakułą uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wycieczka była zorganizowana w ramach wygranego konkursu "Grant edukacyjny dla szkół podstawowych".

Celem wycieczki było: rozwijanie zainteresowań nauką; inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi; poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń; zapoznanie z zabytkami Warszawy i poznanie piękna stolicy Polski.

Pierwszym i niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów naszej wycieczki było Centrum Nauki Kopernik. Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Uczniowie mieli okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonuje ludzki organizm oraz poznać wiele innych aspektów otaczającego nas świata.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie Starego Miasta Warszawy z przewodnikiem.

Udaliśmy się na Rynek Starego Miasta, gdzie znajduje się posąg warszawskiej Syrenki, a następnie odbyliśmy spacer ulicami Warszawy i podziwialiśmy jej zabytki: Barbakan, pomnik Małego Powstańca, pomnik Jana Kilińskiego,

kolumnę Zygmunta III Wazy, podziwialiśmy także Zamek Królewski. Po zapoznaniu się z historią tego miejsca przeszliśmy przed Pałac Prezydencki.

Byliśmy świadkami zmiany warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Każdy miał okazję zaopatrzyć się w pamiątki z wycieczki zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Wielka atrakcją dla wszystkich uczestników był wjazd na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki.

Wracaliśmy do domu pełni wrażeń, bardzo szczęśliwi i zadowoleni, z pełnymi głowami nowo zdobytych informacji.