Gry komputerowe od wielu lat zdobywają ogromną popularność, szczególnie u młodych ludzi. Gaming ma pozytywny wpływ na rozwój społeczny i poznawczy młodego człowieka. Pomaga rozwijać komunikację i umiejętność przetwarzania informacji czy rozwiązywania problemów i kompetencje strategiczne. Poprawia koordynację psychoruchową i podstawowe przetwarzanie obrazu.

Podczas Międzyszkolnych Rozgrywek Gamingowych – Predator Games 2023 uczniowie z 1024 szkół w całej Polsce, walczyli ze sobą w czterech popularnych grach esportowych: LEAGUE OF LEGENDS (LOL); FORTNITE; ROCKET LEAGUE oraz SZACHY.

Szkołę Podstawową nr 1 w Turku reprezentowała szesnastoosobowa drużyna w składzie: Nikodem Jędraszczyk, Jakub Dziurdziński, Igor Sewioł, Michał Najberg (Fortnite); Marcel Chojnacki, Leonard Mielcarek, Wiktor Kowalski, Marcel Tomczak (Rocket League); Tomasz Potyralski, Iwo Farbicki, Kacper Kowalewski, Piotr Jaszczura, Patryk Piasecki, Marcel Kocański (League Of Legends); Wojciech Sobczak, Miłosz Ciuśniak (Szachy). Opiekunem drużyny był p. Emil Piekarczyk.

Niestety żadnemu zespołowi nie udało się dotrzeć do finałów, ale wszyscy zdobyli cenne doświadczenie, grając przeciwko zdecydowanie starszym uczniom szkół ponadpodstawowych.

Pani dyrektor Elżbieta Pokojowa wręczyła chłopcom dyplomy za udział, oraz plecaki z logo Predator Games, które szkoła otrzymała od organizatorów turnieju.