Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przedłużył świętowanie obchodów Dnia Dziecka i dla klas 6-8 przygotował „Przystanek planszówka”. W dniu 2.06 na szkolnym korytarzu zostały ustawione stanowiska, do grania w gry „bez prądu”. Ciekawa alternatywa i forma spędzenia przerw międzylekcyjnych przypadła uczniom do gustu. Chętni gracze mogli nie tylko dobrze się bawić i zrelaksować przed kolejną lekcją, ale również, sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego, ponieważ część z wystawionych gier była przygotowana przez uczniów w ramach powtórzenia materiału. Samorząd Uczniowski zachęca wszystkich do sięgania po taki rodzaj rozrywki, który ćwiczy kreatywność, planowanie i logiczne myślenie.

 

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku, w budynku przy ul. Parkowej 3 odbył się Rajd Rekreacyjny pod hasłem „Bliżej siebie”.

Formuła rajdu obejmowała konkurencje naukowe i sportowe, a wszystko to na wesoło i z przymrużeniem oka. Słoneczna pogoda, muzyka i rywalizacja między klasami sprawiły, że dzień ten był wyjątkowy.

Po zakończonej rywalizacji wszystkie klasy zostały poczęstowane lodami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 

Cztery dni zmagań sportowej rywalizacji pt.:  IGRZYSKA KILOMETRZYSKA uznajemy za zakończone. Chętni uczniowie, nauczyciele i rodzice z turkowskiej „jedynki” już po raz trzeci wzięli udział w akcji mającej na celu propagowanie zdrowego trybu życia, integrowanie  społeczności szkolnej SP1 oraz motywowanie do wspólnej zabawy.

W III edycji uczniowie, nauczyciele i rodzice zrobili łącznie 2705,5 km! Największą popularnością cieszył się ROWER. Rowerem wspólnie zostało pokonanych 2184,4 km! W chodzie osiągnięto 410,1 km, a w bieganiu 111km. To naprawdę imponujące wyniki.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody niespodzianki zostały wręczone w Dniu Dziecka przez członków Stowarzyszenia Kopernik Plus.

Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy WSZYSTKIM, którzy się zmierzyli z wyzwaniem Igrzysk kilometrzysk. Waszym zaangażowaniem pokazaliście, że umiecie się bawić, dbacie o swoje zdrowie i nie straszne Wam żadne warunki pogodowe. Dodajmy, że w czasie trwania Igrzysk pogoda była iście wakacyjna, a wielu uczestnikom na dłużej zostanie pamiątka w postaci pierwszej opalenizny.

Już dziś zachęcamy do szlifowania formy, dbania o zdrowie i udziału w kolejnej edycji zmagań w roku szkolnym 2023/24.

Pozdrawiamy!

Stowarzyszenie Kopernik Plus

 

Dzień Dziecka to szczególny dzień, w którym wszystkie dzieci są obdarowywane prezentami, wesoło się bawią, spędzając beztrosko czas. Również uczniowie klas 1-4 naszej szkoły spędzili dziś wiele radosnych chwil.

Szkolne korytarze wypełniły się dzisiaj bajecznie przebranymi uczniami. Zaroiło się od bohaterów literackich z ulubionych książek dzieci. Można było spotkać Harrego Pottera, Hermionę, Pippi Langstrumf, Czerwonego Kapturka, Nelę Reporterkę, Króla Maciusia Pierwszego, Pana Kleksa, Shreka, Mikołajka, wiele znanych piłkarzy, księżniczek, kotków i  innych postaci literackich. Tak przebrani uczniowie wzięli udział w  Happeningu  czytelniczym, włączając  się do Ogólnopolskiej akcji czytania przez jak największą liczbę uczniów w jednym miejscu i czasie pt. „ Jak nie czytam, jak czytam”.  Ponadto każdy uczeń przyniósł tego dnia egzemplarz książki, z której pochodzi jego ulubiony bohater literacki.

Happening polegał na jednoczesnym czytaniu swoich książek (przez 5 minut). Uczniowie, biorąc udział w tym happeningu udowodnili, że lubią czytanie. Została również przygotowana okolicznościowa fotościanka, która była idealnym tłem do wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili na  balu postaci książkowych, odbyła się również godzina z planszówkami, a miłym akcentem były lody dla każdego dziecka, ufundowane przez Radę Rodziców. Organizatorami dzisiejszego święta był Samorząd Uczniowski przy współpracy z biblioteką szkolną.

 

{gallery}aktualnosci/2022_2023/06/20230601_dzieci{/gallery}

30 maja z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzicielstwa Zastępczego odbyło się podsumowanie Powiatowego konkursu plastycznego „Książka jest jak rodzina (zastępcza). Książka uczy, książka bawi, a więc czytaj razem z nami”. Organizatorami konkursu były: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku.

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Nadia Mikowska z klasy 2b została Laureatką w kategorii klas 1-3.

Serdecznie gratulujemy