Od 26 kwietnia klasa 6b brała udział w programie edukacyjnym  dofinansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W sumie odbyło się 10 spotkań, a zajęcia  prowadziła pani architekt Iwona Rylska. Uczniowie podczas zajęć doświadczali  dyskusji, prezentacji i ćwiczeń warsztatowych pomagających odkryć, to co w naszym otoczeniu jest najważniejsze. Odwoływały się one do historii, teraźniejszości i przyszłości, tak aby zwrócić uwagę na tożsamość kulturową i lokalne tradycje. Program miała za zadanie uświadamiać młodym ludziom, że bez względu na role, jakie grają i będą grać w społeczeństwie mogą wpływać na jakość otaczającej nas przestrzeni.

Finalnie dzieci na zajęciach wykonały projekty prezentacji przedstawiającej autorski pomysł na miejsce przeznaczone dla tych, których w mieście czy na wsi czasem nie zauważamy. Projekty wezmą udział w konkursie „Widzialni – niewidzialni w ramach programu edukacyjnego Izby Architektów realizowanego we współpracy z Fundacją Promocji Architektury SARP pn. „Kształtowanie Przestrzeni”.