28 października uczniowie klasy 4a i 5c pod opieką p. B. Mielczarek, p. K. Błajet i p. E. Kuleszy wzięli udział w spotkaniu " Kumaj klimat" zorganizowanym w Izbie Edukacyjnej przez Nadleśnictwo Turek.

Podczas spotkania "nasi mali miłośnicy lasu" mieli okazję przenieść się w świat dzikich i rzadkich zwierząt, poznali bliżej nietoperze, bociany czarne, bieliki, żaby moczarowe, i wiele innych ciekawych polskich gatunków, które żyją w naszych lasach. Wszystko to działo się za sprawą warsztatów edukacyjnych teoretycznych i praktycznych.

Uczniowie mieli okazję poznać pasjonata sokolnictwa, zoologii i miłośnika lasu p.Mateusza Moszczyńskiego. Na zakończenie spotkania odbyło się ognisko w stylu Zero waste, a dla każdego uczestnika przygotowano niespodziankę.

Była to niezwykła żywa lekcja przyrody odkrywająca ekscytujący obraz lasu -niezwykle różnorodny i bogaty. Uczniowie poznali też problem zmian klimatycznych, które niestety mają wpływ także na lasy w Polsce.