Uczniowie turkowskiej jedynki czwartkowy dzień 27.10 spędzili w stolicy Polski - Warszawie. Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. Na uczniach klas 6a, 7a, 7b i 8d duże wrażenie zrobił najbardziej znany budynek w kraju. Uczniowie wysłuchali wielu ciekawostek uczestnicząc w wykładzie pani przewodnik, jednak najwięcej emocji wzbudził udział w obradach Sejmu, które pierwszy raz mogliśmy obejrzeć na żywo. Najbardziej ucieszyły nas pozdrowienia dla naszej wycieczki odczytane przez prowadzącego obrady marszałka Piotra Zgorzelskiego. Po wyjściu z sali plenarnej spotkaliśmy się posłem, wiceministrem Ryszardem Bartosikiem, z którym zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.

Kolejnym punktem wycieczki był krótki odpoczynek i obiad w Złotych Tarasach. Posileni udaliśmy się na spacer ulicami stolicy, w kierunku Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie obserwowaliśmy zmianę warty. Ogród Saski zachwycił nas jesiennymi kolorami i zmęczeni choć zadowoleni wróciliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną.