„Wesoło jesienią w ogródku na grządce, tu ruda marchewka tam strączek, tu dynia jak słońce,…” która grała pierwsze skrzypce podczas „Dyniowego dnia” w Szkole Podstawowej nr 1. W piątek 28 października Samorząd Uczniowski przygotował atrakcje związane z dynią. Głównym celem akcji było pokazanie jak najszerszego obrazu dyni oraz stworzenie „Przepiśnika dyniowego”, czyli zbioru sprawdzonych przepisów na dania z dyni przyniesionych przez uczniów i nauczycieli. Na szkolnym korytarzu powstała dekoracja z motywem przewodnim, którym były kolory jesieni oraz dynie. Uczniowie wykazali się pomysłowością i w ciekawy sposób udekorowali przyniesione dynie. W gablocie Samorządu Uczniowskiego pojawiły się ciekawostki o dyni, uczniowie i nauczyciele przywdziali jesienne barw, a gazetka elektroniczna zapełniła się dyniowymi obrazami.