W ramach Europejskiego Tygodnia Sportu, w który corocznie włącza się społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Kopernik Plus uczniowie z klas 7b i 8b  wzięli udział w wycieczce rowerowej. Celem wycieczki były bunkry w okolicach Władysławowa, a niespodzianką wizyta w gospodarstwie, w którym  młodzież mogła nakarmić daniele. Po spotkaniu ze zwierzętami uczestnicy wycieczki zostali poczęstowani pysznymi rogalikami i wyruszyli w stronę Turku.

Warto nadmienić, że dzień wycieczki (28.09) był również Dniem Jabłka, które rowerzyści otrzymali przed wyjazdem wraz z pamiątkowymi czapeczkami i odblaskami.

Nad oprawą merytoryczną czuwał dyrektor Muzeum Miasta Turek Pan Bartosz Stachowiak, który w ciekawy sposób opowiadał o naszej małej ojczyźnie w czasie całej wycieczki, za co bardzo dziękujemy.

Podziękowania należą się również mamie ucznia klasy 7b, która razem z nami pokonała całą trasę oraz rodzicom i dziadkom ucznia z klasy 8b za gościnę w gospodarstwie.