W poniedziałek 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków ustanowiony przez Radę Europy w 2001r. Celem tej inicjatywy jest ukazanie różnorodności językowo-kulturowej naszego kontynentu oraz wspieranie nauki języków obcych.

Z tej okazji w  naszej szkole zorganizowane zostały szkolne obchody tego święta. W tym dniu przywitały nas korytarze ozdobione wykonanymi przez uczniów flagami z pozdrowieniami w różnych językach europejskich. Można było skosztować tradycyjnych potraw i deserów.

Uczniowie ubrani w barwy narodowe wylosowanych przez siebie krajów europejskich mogli pochwalić się znajomością podstawowych zwrotów w prezentowanych językach.

Podczas przerw wszyscy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe uczestnicząc w ‘’treasure hunt” z ukrytymi na korytarzach kodami QR.

Punktem kulminacyjnym był przygotowany na tę okazję interaktywny quiz wiedzy o Europie i jej językach, w którym wzięli udział przedstawiciele wszystkich klas. Rywalizacja była zacięta, a  uczestnicy wykazali się dużą wiedzą językową. Ostatecznie I miejsce zajęła klasa 7c.

Całość imprezy wzbogaciły wyświetlane na ekranie znane piosenki prezentowane w różnych językach europejskich. Wydarzeniu towarzyszył dobry humor i świetna zabawa. Krótko ujmując, było wielokulturowo i wielojęzycznie.

Wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia dziękujemy i życzymy pasji w rozwijaniu swoich umiejętności językowych, a zwycięskiej klasie 7c serdecznie gratulujemy!