W dniach 12 - 16 czerwca 2023r. odbyła się zielona szkoła, którą można zaliczyć do cyklu "Podróże kształcą!". Na tę wyprawę pojechali uczniowie klas 6b, 6d i 7a. Nocleg i posiłki w Ośrodku Wypoczynkowym REGLE w Zieleńcu. Serdeczni właściciele i pyszne jedzenie.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu  - jednego z najpopularniejszych miejsc spacerów i relaksu turystów. Uczniowie podziwiali oryginalne rośliny i niezwykłą aranżację przestrzeni.

Drugi dzień zielonej szkoły to błądzenie, błądzenie, czyli Błędne Skały oraz wspinanie, wspinanie (po integracyjnym wieczorze!), czyli Szczeliniec Wielki - najwyższy szczyt Gór Stołowych. Trasa niezwykle widokowa i pasjonująca. Szczególnie, gdy wiedzie przez owiany tajemnicą Skalny Labirynt. Wtedy to trasa przemyka przez głębokie szczeliny i schodzi do samych czeluści piekielnych!

Trzeci dzień zielonej szkoły to zwiedzenie torfowiska pod Zieleńcem oraz pobyt w niezwykłym miejscu - Podziemnym Mieście Osówka. To obiekt wojenny, budowany pod kryptonimem Riese w Górach Sowich przez III Rzeszę Niemiecką w latach 1943-45. Przez krótki czas wykonano prawie 2 km podziemnych korytarzy, hal i chodników. Można zobaczyć wartownie, korytarz techniczny oraz ogromną halę o 10 m wysokości i wiele budowli na powierzchni ziemi. Według jednej z hipotez po ukończeniu Niemcy planowali rozlokować tutaj naukowców pracujących nad prototypem bomby atomowej. Inna mówi, że w okolicy ukryto „złoty pociąg” i ciężarówki ze złotem Wrocławia.

Czwarty dzień to atrakcyjna rozrywka dla dzieci - tor saneczkowy Góralka w Polanicy - Zdroju.  Świetna, całkowicie bezpieczna zabawa, mimo iż wprawni saneczkarze mogą rozwinąć prędkość nawet do 40 km na godzinę.

Ostatni punkt programu to wrocławskie ZOO. Potem szybki obiad, deser i powrót do domu.

Podczas zielonej szkoły uczniowie mieli okazję zobaczyć interesujące miejsca i poznać ich historię. Wiedzę na pewno wykorzystają w przyszłości. Ponadto podróż była kolejną wspaniałą przygodą, którą przeżywali z klasą, doświadczając różnych emocji, ucząc się, bawiąc i spędzając czas z przyjaciółmi i nauczycielami.