21 mają uczniowie klasy 5a oraz kilku chłopców z klasy 4b wzięli udział w projekcie „Promocja zbóż i przetworów zbożowych” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Innowatorów Wsi. Wydarzenie odbyło się w Uniejowie i zostało przygotowane podczas eventów z okazji Dnia Dziecka, a udział w nim był bezpłatny.

Nasza przygoda rozpoczęła się od spotkania z panią dietetyk, która udzieliła cennych wskazówek w zakresie zdrowego odżywiania dzieci i młodzieży. Zostaliśmy poczęstowani pyszną owsianką przygotowaną specjalnie dla nas przez kucharza oraz mogliśmy obserwować jego pracę podczas przygotowania ciasta, z którego zostały upieczone bułki.

Warsztaty rozpoczęły się w Zagrodzie Młynarskiej od zwiedzania zabytkowego wiatraka z XIX wieku. Poznaliśmy zasady działania młyna oraz historię młynarstwa w naszej okolicy. Uczniowie mogli sami przekonać się, jak ciężka była praca młynarza i jak wielu umiejętności wymagała od niego praca w młynie.

Druga część spotkania odbyła się w stodole, gdzie uczniowie zostali zapoznani z zasadami życia dawnej wsi, poznali rodzaje zbóż, sposoby ich uprawy i pozyskania ziarna. Dowiedzieli się także, jak wiele pracy wymagała kiedyś produkcja żywności.

To oczywiście nie koniec atrakcji. Uczniowie naszej szkoły mieli również możliwość wejścia na baseny termalne w Uniejowie, które był były do ich dyspozycji aż przez 2 godziny.

Motywem przewodnim wydarzeń była dobra zabawa uczestników połączona z degustacją i edukacją w zakresie przetworów zbożowych posiadających znak Produkt Polski. Opiekę na dziećmi pełniły wychowawczyni 5a p. Bożena Mielczarek ,p. Małgorzata Pakuła, p. Katarzyna Błajet.