“Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata
i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie.
Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać
jest Boże Narodzenie”
Św. Matka Teresa z Kalkuty


Święta Bożego Narodzenia - najpiękniejszy czas w życiu każdego człowieka. Co sprawia, że różni się od innych dni w kalendarzu? W czym tkwi tajemnica? Dlaczego co roku śpiewamy kolędy i dzielimy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Jak pisał ks. Jan Twardowski: ,,dlatego, żeby uśmiechać się do siebie (...) i sobie przebaczać”.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się sobie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszystkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły 20 grudnia 2023 r. wystawili jasełka bożonarodzeniowe. Przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas VI i VIII wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój. Śpiew kolęd uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.
Dziękujemy wszystkim młodym aktorom za wspaniałe przedstawienie.