W dniu 13 grudnia br. uczniowie klas 7 i 8 wybrali się na jednodniową wycieczkę do stolicy Niemiec - Berlina. Celem wyjazdu było wzbudzenie zainteresowania kulturą kraju naszych sąsiadów, przybliżenie ich tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie kompetencji językowych.

W programie mieliśmy zwiedzanie najważniejszych atrakcji miasta oraz pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Uczniowie zobaczyli m.in.: symbol miasta - Bramę Brandenburską i Plac Paryski ze słynnym hotelem Adlon, siedzibę parlamentu Niemiec - Reichstag, Wyspę Muzeów, Katedrę Berlińską, Aleję Unter den Linden, Uniwersytet Humboldta, Babelplatz z Katedrą św. Jadwigi, Aleksanderplatz z wieżą telewizyjną Berliner Fernsehturm, Czerwony Ratusz oraz miejsce przebiegu muru berlińskiego. W Muzeum Techniki oglądaliśmy wystawy poświęcone lotnictwu, żegludze, historii komputerów i wiele innych. Na urokliwym jarmarku w pobliżu Kościoła Pamięci mogliśmy poczuć klimat i magiczną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, a wielu z nas nie mogło oprzeć się pokusie tradycyjnych potraw i świątecznych przysmaków.

Wycieczka do Berlina okazała się nie tylko edukacyjnym doświadczeniem, ale także niezapomnianą przygodą. To był dzień pełen radości i wspólnych przeżyć, który na długo pozostanie w naszej pamięci.