Uczniowie i nauczyciele "jedynki" od lat kultywują pamięć o Powstaniu Wielkopolskim. W tym roku, z okazji 105. rocznicy wybuchu powstania, uczniowie zorganizowali wystawę, na której zaprezentowane zostały zredagowane przez nich gazety, które informują o wydarzeniach z przebiegu powstania np. Kurier Poznański, Wiadomości Poznańskie, Kurier Powstańczy, Głos Powstańczy. Uczniowie przygotowali też i przeprowadzili wywiad z bohaterem narodowym Józefem Dowborem Muśnickim, ukazując go z perspektywy świadka wydarzeń. W ten sposób zachęcili swoich kolegów i koleżanki do aktywnego i świadomego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego.
Uczczenie tak ważnego dla Wielkopolan wydarzenia kształtuje postawy patriotyczne wśród uczniów naszej szkoły oraz rozwija zainteresowanie regionem i jego historią, kulturą i tradycją narodową.