W ostatni wtorek września nasza szkoła stała się miejscem świętowania różnorodności kulturowej i językowej podczas Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie wzięli udział w wyjątkowych aktywnościach, które podkreśliły znaczenie języków i kultur europejskich. Uczniowie przyszli do szkoły w strojach reprezentujących różne kraje europejskie. Ponadto, każdy mógł skosztować charakterystycznych potraw z różnych regionów Europy. W konkurencyjnym quizie językowym uczestnicy sprawdzili swoją wiedzę na temat języków europejskich. Ku uciesze uczniów podczas przerw lekcyjnych na korytarzu rozbrzmiewały piosenki w różnych językach europejskich, a uczniowie pozdrawiali się słowami: Hello!, Merhaba!, Ciao! Ahoj!...Nasza tablica słów przywitania była pełna obcojęzycznych zwrotów, które stworzyły  pięknie zdobiony plakat, promujący kreatywność i wiedzę językową uczniów. Za aktywny udział w tych wydarzeniach uczniowie otrzymali immunitet zwalniający z niezapowiedzianych kartkówek i kontroli ustnej z języka polskiego, angielskiego, niemieckiego oraz geografii. Zwyciężyła klasa 7b.  Gratulujemy!

Obchody Europejskiego Dnia Języków były doskonałą okazją do uczenia się, poznawania innych kultur i czerpania inspiracji z różnorodności Europy.