Tysiące spalonych kalorii, 43 km, cudowne zdjęcia, niezapomniane wrażenia, a przede wszystkim radość z obcowania z naturą i poznanie naszej najbliżej okolicy to bilans wycieczki rowerowej uczniów klas ósmych.

W ramach "Europejskiego Tygodnia Sportu" corocznie organizowanego w Szkole Podstawowej nr 1 przez Stowarzyszenie Kopernik Plus grupa uczniów wraz z nauczycielami przemierzyła na rowerach kilkadziesiąt kilometrów. Na trasie wycieczki znalazły się charakterystyczne pomniki przyrody takie jak: Dąb Bartek, Sosna Celestyna czy głaz narzutowy we Wrzącej. Uczestnicy wysłuchali ciekawostek i legend dotyczących tych miejsc przeczytanych przez jedną z koleżanek, ale nie był to koniec atrakcji. I tak np.: przy sośnie zagraliśmy koncert dzwonkami rowerowymi próbując dokończyć melodie wydawaną przez instrument o nazwie celesta, Dąb Bartek został przez nas zmierzony, a głaz z wanienką Matki Boskiej posłużył za miejsce odpoczynku w drodze powrotnej. Radości dostarczył plac zabaw przy świetlicy wiejskiej gdzie spędziliśmy czas posilając się przed kolejnymi kilometrami wyprawy.

Nastroje i pogoda dopisywały w czasie trwania całej wycieczki. Zmęczeni lecz uśmiechnięci po zakończonej wycieczce już zaczęliśmy planować kolejną wyprawę.