Kto by pomyślał, że wyrób cukierniczy z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego lub innego tłuszczu roślinnego, środka słodzącego i innych dodatków, a w przypadku czekolady mlecznej także z mleka, potrafi zawładnąć niejednym podniebieniem.

Zgodnie z przedświątecznymi ogłoszeniami, dziś w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Czekolady. Od samego rana uczniowie przynosili przygotowane i sprawdzone przez siebie przepisy na ciasta czekoladowe w języku polskim lub polskim i angielskim. Przepisy zostały umieszczone w gablocie SU i każdy może z nich skorzystać. Samorząd Uczniowski zadbał o kubki smakowe całej szkoły i przygotował dla uczniów i nauczycieli słodką ankietę. Zadaniem ankietowanych było spróbowanie dwóch rodzajów czekolady i na podstawie smaku ocenienie, która jest lepsza. Wyniki zbierali przedstawiciele SU, a prezentują się następująco: uczniowie klas 1-8 zgodnie wybrali, że czekolada mleczna jest smaczniejsza. Mimo, że procentowo są niewielkie różnice to królową czekolad została dziś czekolada mleczna. Poniższy wykres prezentuje szczegółowe wyniki głosowania uczniów w obu budynkach:

Dziękujemy wszystkim ankieterom za  udział w dzisiejszym zadaniu i zachęcamy do włączania się w kolejne akcje SU.