Co roku, 7 kwietnia to święto zdrowia. Hasłem przewodnim tegorocznych obchodów jest „Zdrowie dla wszystkich”. 2023 rok jest również okazją do podsumowania działań Światowej Organizacji Zdrowia, bowiem obchodzi ona 75 rocznicę powstania. WHO działa na rzecz poprawy warunków społecznych, aby ludzie rodzili się, wzrastali, pracowali, żyli i starzeli się w dobrym zdrowiu.

Aby uczcić ten dzień uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku tworzyli plakaty promujące zdrowy styl życia, piramidę zdrowia, pyszne zdrowe kanapki, przyozdabiali przyniesione maskotki owocami i warzywami zrobionymi z kolorowego papieru. Były także kompozycje z ekologicznych darów natury. Klasy 4-5 brały udział w Konkursie wiedzy o zdrowiu i aktywności fizycznej pod hasłem "Zdrowie dla wszystkich".  Konkurs organizowała p. Katarzyna Błajet. Konkurencje składały się z Quizu wiedzowego, krzyżówki, rozpoznawaniu egzotycznych i tradycyjnych przypraw, wykonania zdrowej
 i wesołej kanapki, plakatu tematycznego oraz  wyścigów rzędów. Komisja w składzie p. Dorota Walas - pielęgniarka szkolna, p. Bożena Mielczarek - nauczyciel przyrody i historii, p. Ewa Kulesza - nauczyciel wychowania fizycznego i historii wyłoniła zwycięzców: nagroda I dla klasy 4b, nagroda II dla klasy 5c, nagroda III dla klasy 4c oraz  wyróżnienia dla klasy 4a, 5a i 5b.  Dyplomy wręczyła pani dyrektor Elżbieta Pokojowa oraz pani wicedyrektor Krystyna Morek. Na koniec uczniowie zatańczyli do piosenki belgijskiej. Młodzież z klas VI-VIII wykonywała prezentacje multimedialne poświęcone urodzinom WHO, fotografowała bukiety owocowo-warzywne oraz aktywność fizyczną. Swoją wiedzę na temat zdrowia sprawdzali również starsi uczniowie. Wszyscy, którzy prawidłowo odpowiedzieli na pytanie otrzymali nagrodę-niespodziankę. Na tę okoliczność przygotowano również tematyczną tablicę informacyjną, a także zaakcentowano to święto w wirtualnej gazetce szkolnej.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie włączyli się w akcje promujące zdrowy styl życia.