Nie od wczoraj wiadomo, że podróże kształcą, a przekonali się o tym uczniowie jedynki, którzy pochmurny czwartkowy dzień spędzili w Łodzi. Głównym celem wycieczki była wizyta w teatrze na spektaklu "Balladyna". Uczniowie klas ósmych i siódmych przypomnieli sobie dramat Słowackiego, a klasa szósta z zaciekawieniem śledziła losy bohaterów utworu.

Po przedstawieniu i ciepłym posiłku udaliśmy się do Muzeum Fabryki zlokalizowanym w Manufakturze. Wysłuchaliśmy ciekawostek o kompleksie budynków fabrycznych należących do Izraela Kalmanowicza Poznańskiego, ówczesnego króla bawełny. Mieliśmy również okazję brać udział w grze edukacyjnej, której celem było zbudowanie fabryki.

Po wyczerpujących atrakcjach udaliśmy się w drogę powrotną, podczas której odświeżyliśmy swoją wiedzę zdobytą w czasie trwania wycieczki, odpowiadając na pytania przygotowane przez nauczycieli.