Wiosna, cieplejszy wieje wiatr
Wiosna, znów nam ubyło lat
Wiosna, wiosna wkoło rozkwitły bzy… .

Te słowa i ta muzyka będzie jeszcze długo rozbrzmiewać w uszach uczniów naszej szkoły.

Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny Samorząd Uczniowski zorganizował wiosenne muzyczne przerwy, posadził cebulki wiosennych kwiatów przed szkołą oraz dał szansę walki o immunitet, czyli jeden wybrany wiosenny dzień bez niezapowiedzianych kartkówek, odpytywania z pracy domowej oraz odpowiedzi ustnej.

Punkty zdobywane przez klasy były przyznawane za frekwencję, wiosenne stylizacje, nietypową alternatywę plecaka oraz skarpetki nie do pary. Dodatkowo klasy 6-8 musiały rozwiązać wiosenny test składający się z pytań z wielu dziedzin.

Uczniowie jedynki z zaangażowaniem i kreatywnością podeszli do każdego zadania. Zamiast plecaków pojawiły się wózki dla lalek, wiaderka, walizki, koszyki, a nawet poszewki na poduszki. Przychodząc do szkoły w dwóch różnych skarpetkach zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyłączyli się do akcji Dnia Kolorowej Skarpetki – czyli Światowego Dnia Zespołu Downa, który przypada właśnie 21. marca.

Wyniki rywalizacji zostały ogłoszone w dzienniku Librus. Samorząd Uczniowski pragnie podziękować wszystkim, którzy poczuli w tym dniu wiosnę i pokazali, że potrafią się bawić.