27 lutego uczniowie klasy 7c wraz z wychowawczynią p. Magdaleną Sobczak i nauczycielką historii Bożeną Mielczarek uczestniczyli w Rajdzie Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oddali w ten sposób cześć wszystkim ofiarom walki z komunistycznym reżimem.

Rolę przewodnika rajdu pełnił dyrektor Muzeum Miasta Turek p. Bartosz Stachowiak. Przebieg trasy nawiązywał do miejsc i wydarzeń związanych z walką partyzantów Oddziału „Groźnego”. Rajd zaczynał się na rynku dokładnie przy Galerii Staromiejskiej, gdzie po II wojnie światowej działał posterunek Urzędu Bezpieczeństwa. To właśnie tam przesłuchiwano i torturowano żołnierzy „Groźnego”. Obecnie na budynku znajduje się tablica upamiętniająca żołnierzy stawiających zbrojny opór komunistom. Kolejnym punktem rajdu był cmentarz komunalny, gdzie ekshumowano szczątki żołnierzy oddziału partyzanckiego i pochowano w grobie wojskowym.

Wyprawa zakończyła się w lesie na Rudzie, gdzie rozstrzeliwano żołnierzy. Podczas rajdu uczestnicy oddali hołd w miejscach pamięci, odśpiewali polski hymn i zapalili znicze. Wydarzenie zakończyło się wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem na parkingu leśnym. Dziękujemy rodzicom za wsparcie przy organizacji ogniska. Podziękowania składamy dyrektorowi muzeum za przedstawienie losów żołnierzy z partyzanckiego oddziału pod dowództwem Eugeniusza Kokolskiego, ps „Groźny’