Depresja to choroba. Jeśli ktoś́ jest smutny, nie znaczy to, że ma depresję. Smutek to jeden z objawów depresji, jednak jego występowanie nie jest wystarczającym kryterium do stwierdzenia depresji. Smutek może pojawiać́ się̨ w różnych sytuacjach – jest to naturalna emocja, którą̨ możemy odczuwać, także będąc w pełni zdrowym.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 włączyli się w obchody Ogólnopolskiego Dnia walki z depresją. 23. lutego na szkolnych korytarzach pojawiły się QR kody. Zadaniem uczniów klas 6-8 było zeskanowanie kodu i udzielenie odpowiedzi, czy zdania dotyczące depresji to fakty czy mity. Chętni uczniowie po napisaniu odpowiedzi wrzucili je do specjalnie przygotowanej skrzynki. Szkolny pedagog przygotował informacje oraz scenariusze lekcji wychowawczej o depresji, a uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wykonali gazetkę. W klasach 1-5 nie zadawano w tym dniu  pracy domowej.