Piątek 17 lutego był wyjątkowym dniem dla klasy 4a. Uczniowie mieli okazję spędzić niezwykłą noc w szkole, gdzie za łóżko służyły materace, karimaty, a koce i śpiwory za pościel. Wychowawczyni Bożena Mielczarek i nauczyciele Katarzyna Błajet i Tadeusz Tomczak przygotowali dla uczniów oryginalny sposób spędzenia „nocowanki” w szkole. Były zabawy integracyjne, rozgrywki sportowe na hali, poszukiwanie skarbu. Wielka atrakcją było zwiedzanie z latarkami muzeum w Turku oraz wejście na wieżę zegarową. Ta atrakcja była możliwa dzięki uprzejmości p. dyr Muzeum Bartosza Stachowiaka. Zabawom i atrakcjom nie było końca, a na kolację oczywiście pizza, potem seans filmowy. Dzieci bawiły się fantastycznie, nie było ani chwili czasu na nudę. Celem przygody „nocowanki „ w szkole było pokazanie uczniom, że szkoła może być drugim domem , miejscem, gdzie można ciekawie i miło spędzić czas.