Pamiętamy o Powstaniu Warszawskim

W październiku i listopadzie "jedynka" włączyła się w ogólnopolski projekt BohaterON.

Udział w projekcie miał na celu promowanie dziejów naszego narodu oraz historii  ludzi żyjących w trudnych czasach II wojny światowej, którzy potrafili wykazać się  wielką odwagą i patriotyzmem w walce za ojczyznę.

W ramach projektu  uczniowie z klas czwartych obejrzeli przedstawienie "Niebajka o Powstaniu Warszawskim". Następnie  rozmawiali o bohaterstwie powstańców i o tym, w jaki sposób można być patriotą w czasach w czasach współczesnych.

W czasie zajęć w klasach piątych i szóstych został zrealizowany scenariusz " Mały roznosiciel nadziei".

Po wysłuchaniu słuchowiska uczniowie prowadzili dyskusję o roli dzieci w Powstaniu Warszawskim.

W klasach siódmych i ósmych zrealizowano scenariusz "Co za historia". Uczniowie tworzyli infografiki, pocztówki, plakaty, lapbooki na podstawie filmu "Powstanie Warszawskiej a kanale You Tube "Co za historia".

Wielu uczniów z naszej szkoły na stronie dumnizpowstania.pl zamieścili zdjęcie, grafiki, rysunki, wiersze napisane przez siebie, a wszystko po to, by wyrazić uznanie czy refleksję na temat wydarzeń, które miały miejsce w polskiej historii 78 lat temu.

Podsumowaniem projektu było zorganizowanie wystawy poświęconej  historii Powstania Warszawskiego. Przystępując do projektu, chcieliśmy promować postawy patriotyczne wśród dzieci oraz pielęgnować pamięć o ludziach, którzy tak wiele zrobili dla naszej ojczyzny.

Koordynatorzy: Bożena Mielczarek, Anna Maćczak, Ewa Kulesza