nprcz logotyp podstawowy rgb

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025. w naszej Szkole

Miło nam poinformować, że Nasza szkoła otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 - 2025. Głównym celem programu jest wzmocnienie czytelnictwa w Polsce oraz modernizacja bibliotek. Ze względu na skalę oddziaływania, jest to jeden z największych programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za Priorytet 3, czyli zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych, odpowiada Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Na realizację programu otrzymaliśmy 15 000 zł, z czego 72% przeznaczyliśmy na nowe książki.

Zakupiliśmy książki, audiobooki, e-booki oraz elementy wyposażenia biblioteki. Pozostałe środki przeznaczyliśmy na działania promujące czytelnictwo.

Lista książek zakupionych w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” Priorytet 3. – budynek A

Lista książek zakupionych w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” Priorytet 3. – budynek B

nprcz belka nck kolor rgb