W piątek 11 października 2024 r. gościliśmy w naszej bibliotece dzieci z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Turku. Celem wizyty było przybliżenie małym gościom zawodu bibliotekarza oraz zasad funkcjonowania biblioteki szkolnej. Podczas spotkania dzieci poznały zasady zachowania w bibliotece oraz obchodzenia się z książką.

W trakcie wizyty przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Odgadywały tytuły książek, losując z „magicznego pudełka” różne przedmioty, figurki oraz pluszaki. Przedszkolaki znakomicie poradziły sobie z zadaniami i wykazały się wielką znajomością utworów dla dzieci.

Ponadto w ramach głośnego czytania z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki pt. „Franklin i książka z biblioteki”. Następnie chętnie odpowiadały na pytania dotyczące poznanego tekstu.

Spotkanie odbyło się w miłej i pełnej wrażeń atmosferze. Na pamiątkę wizyty dzieci otrzymały kolorowanki z dobrze im znanym Kubusiem Puchatkiem, a panie bibliotekarki podziękowanie za wprowadzenie w ciekawy i tajemniczy świat książki.