Uczniowie klasy 4 c zostali zaproszeni do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pt. „Noc Bibliotek”, zorganizowanej przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną.  Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Moc Bibliotek”.

Uczniowie spędzili dwie niesamowite godziny, biorąc udział w zajęciach przygotowanych przez panią Ewę i panią Agnieszkę. Na rozgrzewkę uczniowie wymienili sprawcze supermoce, które towarzyszą nam w życiu, np.: nauka, czytanie, pomaganie innym, czy opieka nad zwierzętami. Później mieli możliwość obejrzenia szczególnych książek ze zbiorów biblioteki pedagogicznej: najstarszej, najcięższej, największej, najmniejszej i wielu innych o nietypowych kształtach i formach.

Czwartoklasiści z wielkim zapałem uczestniczyli w zabawie, polegającej na poszukiwaniu „zagubionych” w bibliotece kolorowych koralików. Atrakcyjności zabawie dodał element rywalizacji pomiędzy utworzonymi grupami: pisarzy, tłumaczy, antykwariuszy, bibliotekarzy, ilustratorów i drukarzy. Bardzo emocjonalna okazała się gra „Biblioteczni milionerzy”, podczas której można było sprawdzić swoją wiedzę na temat książek i funkcjonowania bibliotek.

Na zakończenie nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku oraz wspólnej, pamiątkowej fotografii. To było bardzo interesujące spotkanie, które na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników.