W słoneczny piątek 27 września 2024 r. uczniowie klas: 5A, 6B i 6C wybrali się na niezwykle atrakcyjną wycieczkę do Poznania. Rozpoczęła się ona od wizyty w Centrum Szyfrów Enigma. Dzieci miały okazję obejrzeć nowoczesną multimedialną ekspozycję pokazującą historię złamania szyfru Enigmy przez polskich matematyków. Następnie same wcieliły się w szyfrantów i łamały kody, które doprowadziły je do zdobycia znajdującej się w sejfie nagrody. Nie byłoby to możliwe bez dobrej współpracy między zespołami.
Kolejną atrakcją był spacer z przewodnikiem po Palmiarni Pozańskiej. W tym nietypowym ogrodzie uczniowie wędrowali wśród tropikalnych roślin lasu deszczowego, próbując ziaren kakaowca, wąchając laskę wanilli i smakując cukier palmowy.
Dzieci nie zapomniały również o Światowym Dniu Jabłka i ten pyszny owoc zabrały ze sobą na drugie śniadanie.