28.05.2024 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w powiatowym konkursie "Polska w UE - 20 lat razem". Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą formułę, gdyż uczestnicy losowali zespół, w którym walczyli o laury. Zmagania obejmowały różne obszary umiejętności: test wiedzowy, zadania z kodami QR, praca z mapką, część muzyczna itp.

Nasze uczennice znalazły się w różnych drużynach, ale to nie przeszkodziło w odniesieniu sukcesu. Zespół, który współtworzyła Wiktoria Krzyżańska z kl 8 b zdobył I miejsce, a drużyna Zuzanny Budy z kl. 8 c III miejsce.

Oprócz zmagań wiedzowych uczniowie mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi. W kategorii „plakat” I miejsce zdobył Filip Borowski z kl. 8 c, a wyróżnienia uzyskały Lena Choręziak z kl. 8 c i Julia Kaczmarek z kl. 8 c. W kategorii „ikonografika” wspomniany już Filip Borowski zajął III miejsce.

Cieszymy się z sukcesu uczniów, a organizatorom gratulujemy pomysłu.