W piątek 26 kwietnia 2024 r. w Poznaniu odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości”.
Do ścisłego finału awansowało trzynastu uczniów z Wielkopolski w tym czworo z turkowskiej „Jedynki”.
Zaszczytny tytuł laureatki uzyskała Lilianna Walczak z kl. 7d.
Tytuł finalisty wywalczyli: Aleksandra Janik z kl. 7b, Kacper Kowalewski kl. 8b, Ksawery Pilarczyk kl.8b.
Zmagania finałowe to kilkugodzinna praca, w tym test teoretyczny oraz przygotowanie wystąpienia na temat “Znaczenie zrównoważonego rozwoju dla mojego pokolenia”.
Okolicznościowy wykład pt. „Retoryka, która wszystko przenika” na zakończenie wygłosił gość specjalny konkursu dr hab. Jacek Trębecki, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.
Warto dodać, że konkurs jest nie lada wyzwaniem bowiem ekonomia nie jest przedmiotem szkolnym, a całą niezbędną wiedzę należy zdobyć, poznając literaturę ekonomiczną. Dla młodych ludzi to bardzo duże wyzwanie, z którym radzą sobie zdumiewająco dobrze.
Organizatorem konkursu jest Poznańskie Stowarzyszenie Oświatowe w Poznaniu we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim o/Poznań, Katedrą Inwestycji i Rynków Kapitałowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Zespołem Szkół Ekonomicznych im. Stanisława Staszica w Poznaniu. Patronat nad Konkursem przyjęła Fundacja Uniwersytetu Ekonomicznego, Grant Thornton oraz Wydawnictwo Publicat.
Laureatce i finalistom gratulujemy, życzymy rozwijania ekonomicznych pasji i umiejętnego ich wykorzystywania w życiu!