Dokarmianie ptaków jest ważne, szczególnie w okresie zimowym, kiedy trudno im znaleźć pokarm. Dobrze wiedzą o tym nasi czwartoklasiści. Na lekcji przyrody uczniowie odwiedzili karmnik na podwórku szkolnym. Jest on umieszczony w bezpiecznym miejscu, z dala od ruchu drogowego i innych zagrożeń dla ptaków. Jest dobrze widoczny, aby uczniowie mogli podziwiać ptaki odwiedzające karmnik. Czwartoklasiści sprawdzili, czy karmnik jest czysty, następnie usunęli resztki jedzenia, które mogłyby przyciągnąć szkodniki. Dzieci wiedzą i pamiętają o tym, że dokarmianie ptaków powinno być kontynuowane przez całą zimę, a nie tylko w najzimniejszych okresach. Ptaki są zdolne do zapamiętywania miejsc, w których znajdują się źródła pożywienia, więc utrzymanie regularnego dostarczania pokarmu jest ważne. Uczniowie zawiesili na gałęziach drzewa "knedle" i wsypali słonecznik do karmnika. Słonecznik jest doskonałym wyborem, ponieważ jest bogaty w tłuszcze i białko, które są niezbędne dla ptaków w okresie zimowym, kiedy potrzebują dostatecznej ilości energii.
Dokarmianie ptaków dostarczyło dzieciom dużo radości, była to również wspaniała okazja nauki o różnych gatunkach ptaków i ich zwyczajach. Karmnik na podwórku szkolnym jest świetnym pomysłem, który przyczyni się do ochrony dzikich ptaków i zwiększenia edukacji dzieci w zakresie troski o środowisko naturalne.