2 grudnia 2023 r. w MDK w Turku odbył się finał akcji Turkowska Paczka.

W imieniu całej  społeczności SP nr 1 w Turku podziękowania od dyrekcji MOPS, wolontariuszy Centrum Wolontariatu i obdarowanej osoby odebrała pani dyrektor Elżbieta Pokojowa.

Jak co roku nasi uczniowie, rodzice,  nauczyciele i wszyscy pracownicy szkoły  zaangażowali się w przygotowanie świątecznej paczki dla wybranej osoby. Organizowane były  zbiórki potrzebnych produktów, pieniędzy oraz kiermasz ciast, dzięki czemu udało nam się przygotować 13 paczek. Znalazły się w nich artykuły spożywcze, słodycze, środki chemiczne, sprzęt AGD  i  wiele innych podarunków, które przekazane zostały  pani Grażynie i sprawiły jej autentyczną radość.

Dyrekcja, koordynatorki akcji  i SU  serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom za okazane serce.