Z okazji Dnia Patrona Szkoły biblioteka przygotowała okolicznościową wystawę dla uczniów klas 1-5.

W dniach od 20 do 24 listopada poszczególne klasy odwiedziły bibliotekę, aby zapoznać się ze zbiorami dotyczącymi Pisarza. Uczniowie obejrzeli różne wydania dzieł Henryka Sienkiewicza oraz książki o pisarzu. Mogli również zapoznać się z bogatymi zbiorami fotografii, pocztówek, numizmatów i innych pamiątek, związanych z osobą Patrona i bohaterami jego książek.

Uczniowie klas 4-5 mogli również sprawdzić swoją wiedzę, rozwiązując krzyżówkę o Henryku Sienkiewiczu. Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi wylosowano nagrody. Główną nagrodę książkową otrzymał Piotr Piechota, uczeń klasy 5c. Rozlosowano również nagrody pocieszenia, które przypadły następującym uczniom: Igorowi Sosińskiemu, 5a, Oliwii Kasprzak, 5a, Ninie Karwackiej, 5a oraz Kornelii Gajewskiej, 5c.

Zapraszamy wymienionych uczniów po odbiór nagród do biblioteki szkolnej;-)

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do uczestniczenia w akcjach czytelniczych organizowanych przez bibliotekę.