Pod takim hasłem odbyła się 17 października wycieczka do Poznania i Puszczykowa. W wyprawie uczestniczyły klasy: 7b, 7d i 8a pod opieką wychowawców:  Ewa Pawlak,  Aldony Piwońskiej i Stanisława Frątczaka.

Pierwszym punktem programu były warsztaty architektoniczne w JEST MIEJSCE. To kreatywna przestrzeń, w której powstają niebanalne projekty. Uczniowie mieli możliwość zaprojektowania konsekwentnego kolorystycznie klimatu wnętrza. Stworzyli swój material board - wizualne przedstawienie koncepcji projektowej.  Poczuli, czy tak właśnie ma wyglądać ich nowa przestrzeń. Może w przyszłości powrócą do JEST MIEJSCE jako studenci?

Duże wrażenie zrobił na uczniach pobyt w Muzeum Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. W rodzinnym domu słynnego podróżnika zobaczyli eksponaty z wypraw na wszystkie kontynenty: niezwykłe rzeźby, maski obrzędowe, najpiękniejsze motyle tropikalne, skorpiony, piranie i wiele innych czasem groźnych, ale fascynujących skarbów. Najbardziej podobała się replika żaglowca Santa Maria, na którym Krzysztof Kolumb dotarł do Ameryki oraz model samolotu myśliwskiego. Właśnie w takich maszynach latali polscy piloci z Dywizjonu 303. W ogrodzie stoi kopia piramidy Cheopsa, która jest 23 razy mniejsza od oryginału.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć interesujące miejsca i poznać ich historię, uczestniczyli także w kreatywnych warsztatach projektowania wnętrz. Ponadto podróż była kolejną wspaniałą przygodą, którą przeżyli z całą klasą. Zwiedzając Poznań i okolice, miło spędzili czas z przyjaciółmi.