13 kwietnia uczniowie klas 1c i 3c wraz z nauczycielkami p.   A. Perlińską, I. Jesionowską oraz M. Zielińską wybrali się na wycieczkę do Teatru Pinokio w Łodzi. Uczniowie obejrzeli piękną i bardzo pouczającą sztukę pt. ,,Dzieci i ryby”. Poznali  wzruszającą historię małych i osamotnionych bohaterów, którzy z powodu różnych okoliczności, nie mieli  przyjaciół w prawdziwym świecie. Nieszczęśliwi i zagubieni bohaterowie otrzymali wsparcie i realne narzędzia zmiany, walki o siebie i o swoje prawa. Spektakl był poprzedzony i zakończony  warsztatami, podczas których dzieci mogły się wypowiedzieć, wymienić i  zapisać swoje prawa. Uczniowie byli bardzo aktywni, chętnie zabierali głos w dyskusji. Po opuszczeniu teatru wszyscy udali się do restauracji McDonald’s  na posiłek i słodkie przekąski. To był dzień pełen wrażeń.