11 października uczniowie klasy 7b wzięli udział w nietypowej lekcji wychowawczej. Jej celem było przekazanie młodzieży wiedzy dotyczącej pielęgnacji domowych roślin zielonych. Zajęcia zostały przeprowadzone przez Panią Basię, która dba o rośliny w naszej szkole. Uczniowie nie tylko z zainteresowaniem słuchali informacji dotyczących prawidłowego przesadzania kwiatów, ale i mieli okazję samodzielnie wykonywać tę czynność. Niektórzy z nich robili to po raz pierwszy i udowodnili, że mają rękę do kwiatów. Siódmoklasiści nauczyli się podstaw pielęgnacji roślin, dowiedzieli się co to jest aplegra i w jaki sposób robi się drenaż w doniczce.

Tak więc, nowe donice z posadzonymi przez uczniów roślinami pojawiły się na parapecie klasowym, a wśród nich zasadzone cebulki kwiatów- niespodzianek, których wzrost będziemy obserwować na bieżąco i z zaciekawieniem poczekamy co z nich wyrośnie. Mamy nadzieję, że  w miłym otoczeniu kwiatów wiedza będzie nam szybciej wchodzić do głowy.