15 maja Stowarzyszenie Kopernik Plus i Szkoła Podstawowa nr 1 w Turku wyzwała na pojedynek całą społeczność turkowskiej „jedynki”.

Celem rywalizacji było propagowanie zdrowego trybu życia, integrowanie  społeczności szkolnej SP1, a przede wszystkim wsparcie uczniów i nauczycieli w powrocie do nauczania stacjonarnego.

Przez 9 dni, nie zważając na pogodę, uczestnicy prześcigali się w ilości zrobionych kilometrów w trzech kategoriach: chód, bieg i rower.

Największą popularnością cieszył się chód, następnie rower i na końcu bieganie.

Łącznie pokonaliśmy 3949 km! Taki wynik napawa dumą!

3949 km oznacza, że:

- okrążylibyśmy całą Polskę wzdłuż granic (3511km) plus jeszcze z powrotem wzdłuż wybrzeża, ze względu na ładne widoki 440 km!

- pokonalibyśmy Europę z północy na południe (3907 km)!

- dotarlibyśmy w linii prostej na Grenlandię!

- odwiedzilibyśmy wyspy Azory na Atlantyku!

- zdobylibyśmy Everest (wejście+ zejście) ponad 223 razy!

- jesteśmy najlepsi!

Ostatecznie UCZNIOWIE okazali się niepokonani w każdej kategorii!

Poniższa tabela przedstawia szczegółowe wyniki zdobytych kilometrów:

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim uczestnikom rywalizacji.

Cieszymy się, że udało się zmotywować tak wielu chętnych i nasza inicjatywa cieszyła się zainteresowaniem” -  dodaje prezes Stowarzyszenia Kopernik Plus.

Wręczenie nagród za poszczególne kategorie i oficjalne podsumowanie odbędzie się podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka.

Organizatorzy zapewniają, że to jeszcze nie koniec wyzwań między uczniami i nauczycielami i myślą o kolejnych edycjach wspólnej rywalizacji i zabawy.