Chemia i fizyka to nie tylko regułki książkowe, których trzeba się nauczyć, ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym. Celem pokazów było przybliżenie tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały zarówno dla uczniów klas starszych , jak i tych najmłodszych. Uczniowie klasy 1c, 2b, 3a oraz 4c mogli aktywnie uczestniczyć w doświadczeniach z użyciem sody, oleju oraz barwników. Wielką radość sprawiło dzieciom nadmuchanie balonów dwutlenkiem węgla, czy badanie napięcia powierzchniowego z pomocą uczennic klas siódmych i ósmych. Dzięki zastosowaniu rekwizytów znanych i stosowanych na co dzień uczniowie zrozumieli, że wiedzę z zakresu przedmiotów ścisłych można z powodzeniem wykorzystywać w życiu codziennym. Wszyscy z ogromnym zainteresowaniem oglądali eksperymenty, a pokaz okazał się prawdziwym przykładem nauki przez zabawę. Wspólnie z koleżanką zwróciłyśmy uwagę na kwestię bezpieczeństwa, uświadamiając, jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie ze zdobyczy nauki.

Bardzo dziękujemy za pomoc uczennicom z klasy 7d: Julii Bachera oraz Alicji Grabowskiej, a także uczennicom z klasy 8a: Katarzynie Majcherek ,Amelii Rykowskiej, Julii Kucharskiej, Amelii Rosiak, Kamili Łukasik oraz Julii Andrzejak.