W środę 12 czerwca po raz pierwszy wzięliśmy udział w Igrzyskach Sportowych w kategorii Aerobik, które odbyły się w Pleszewie. Dziewczyny z klasy 6a godnie reprezentowały naszą szkołę w zawodach drużynowych.

 

 

 

 

W poniedziałek 10 czerwca klasy 1a, 1b, 1c, 2a oraz 3a wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Stajni Rudej Wiedźmy w ramach „PROGRAMU DLA SZKÓŁ”. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się o pochodzeniu i uprawie owoców i warzyw. Przypomnieli sobie zasady zdrowego odżywiania. Przebywali też wśród zwierząt, co sprawiło im największą radość.

 

Uczennice z klasy VIII b Wiktoria Krzyżańska, Weronika Majda, Oliwia Olas i Hanna Świtalska znalazły się w gronie Laureatów Ogólnopolskiego konkursu “Zdrowie? Ogarniam To”, zdobywając wyróżnienie za piosenkę “Lepsza wersja siebie”. Ta zaszczytna nagroda jest tym cenniejsza, gdyż zgłoszonych było 1094 prac z 468 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczysta gala odbyła się w piątek 7 czerwca 2024 r. w Warszawie. Zebranych powitała pani Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, która wręczała Laureatom nagrody i podziękowania. W uroczystości wziął udział także pan Robert Bartold Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji Narodowej, który odczytał list do młodzieży od pani minister Barbary Nowackiej. Był to wspólny projekt Ministerstwa Zdrowia i Edukacji, który miał na celu promowanie zdrowego stylu życia. Prace konkursowe można było zgłaszać w trzech kategoriach: komiks, film i piosenka z teledyskiem. Pragniemy zaznaczyć, że nasza szkoła wykonała zadania w trzech kategoriach, a uczniowie pracowali pod opieką p. Elżbiety Nowak, p. Renaty Sochackiej i pana Emila Piekarczyka.

 

 

 

 

 

 

 

Z przyjemnością informujemy, że IV edycja sportowej rywalizacji organizowanej dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku przez Stowarzyszenie Kopernik Plus została zakończona.
W tym roku szkolnym rywalizacja trwała aż 9 dni.
Uczniowie, nauczyciele i rodzice turkowskiej jedynki chodzili, biegali i jeździli na rowerze dopisując każdego dnia kolejne kilometry.

Łącznie przemierzyliśmy 4876,5 km, a w zabawie wzięło udział 62 uczestników.

Najlepsi:
I. Chód:
- uczniowie:
1. miejsce - Janaszkiewicz Hanna 4c oraz Janaszkiewicz Antoni 7b (ex aequo - każdy po 106,18 kilometra)
2. miejsce - Seńko Zofia 4c (40,33 kilometra)
3. miejsce - Ochapska Maja 5c (33,26 kilometra)

- rodzice:
1. miejsce - państwo Janaszkiewicz 7b (ex aequo - każdy po 106,18 kilometra)
2. miejsce - p. Seńko (37,9 kilometra)
3. miejsce - p. Frątczak (19,1 kilometra)

- nauczyciele:
1. miejsce - p. Kaczmarek Elżbieta (37,89 kilometra)
2. miejsce - brak
3. miejsce - brak

II. Bieg:
- uczniowie:
1. miejsce - Krzyżańska Wiktoria 8b (24,1 kilometra)
2. miejsce - Janaszkiewicz Antoni 7b (19,19 kilometra)
3. miejsce - Choręziak Aleksander 6c (5,25 kilometra)

- rodzice:
1. miejsce - p. Dybus 7b (107,17 kilometra)
2. miejsce - p. Kałuża 7a (101,71 kilometra)
3. miejsce - p. Błaszczyk 7d (34,06 kilometra)

- nauczyciele:
1. miejsce - p. Rojek Nikola (56,98 kilometra)
2. miejsce - brak
3. miejsce - brak

III. Rower:
- uczniowie:
1. miejsce - Choręziak Aleksander 6c (574,2 kilometra)
2. miejsce - Krzyżańska Wiktoria 8b (342,34 kilometra)
3. miejsce - Wieczorkiewicz Szymon 5a (295,91 kilometra)

- rodzice:
1. miejsce - p. Wieczorek 2c (507,94 kilometra)
2. miejsce - p. Dybus 7b (214,57 kilometra)
3. miejsce - p. Piwowarski 3c (46,8 kilometra)

- nauczyciele:
1. miejsce - p. Wieczorek Agnieszka (399,14 kilometra)
2. miejsce - p. Piekarczyk Emil (313,3 kilometra)
3. miejsce - p. Ulańska Anna (113,39 kilometra)

Gratulujemy wszystkim, którzy swoją sportową postawą włączyli się do akcji. Gratulujemy tym bardziej, że zadbaliście o swoje zdrowie i pokazaliście, że lubicie takie wyzwania.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku liczba kilometrów będzie wyższa i jeszcze więcej chętnych pobiegnie, pojeździ lub pójdzie z Kopernikiem Plus po zdrowie!

Do zobaczenia!

P.S. Dyplomy za udział będą przekazane w czasie zakończenia roku szkolnego.

 

Film zrealizowany w ramach konkursu Ministerstwa Zdrowia pod hasłem: „ZDROWIE? OGARNIAM TO!”