Ósme klasy w ostatnich dniach nauki w szkole podstawowej wyjechały na dwudniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

Po drodze odwiedziliśmy najstarsze drzewo w Polsce - słynny Dąb Bartek. Później przeszliśmy przez Świętokrzyski Park Narodowy i podziwialiśmy jego piękno, co nieco utrudniał padający deszcz. Nie poddając się, spragnieni wrażeń doszliśmy do klasztoru i dowiedzieliśmy się trochę o  historii jego powstania. Kolejnym przystankiem było Muzeum Minerałów i Skamieniałości, gdzie dowiedzieliśmy się wiele o szlachetnych kamieniach i minerałach występujących w różnych miejscach na całym świecie. Następnego dnia rankiem wyruszyliśmy w trasę. Pierwszym przystankiem był dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku, gdzie dowiedzieliśmy się dużo o pisarzu i zobaczyliśmy jak mieszkał patron naszej szkoły. Byliśmy pod wrażeniem gustownego wystroju jego rezydencji. Następnie wyruszyliśmy w stronę parku etnograficznego w Tokarni, gdzie dowiedzieliśmy się kilku ciekawych rzeczy. Podczas pobytu tam rolę przewodnika przejął nasz kolega - Hubert, dzięki czemu wycieczka stała się jeszcze ciekawsza i pełna emocji. Następnie wydarzył się niespodziewany incydent, gdyż nie wpuścili nas do jaskini ,,Raj" i byliśmy zmuszeni wrócić do domu.

To była niezapomniana wycieczka.