W dniu 30 maja 2023 r. odbył się finał XXVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, do którego zakwalifikował się uczeń naszej szkoły Antoni Janaszkiewicz. Po wielu zmaganiach uzyskał on tytuł laureata XXVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolskich. XXVII Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce został też objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty Roberta Gawła.

Celem przedsięwzięcia jest przybliżenie uczniom szkół podstawowych dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, kształtowanie poczucia własnej tożsamości oraz związku z małą ojczyzną. Antoni rozwiązywał test, na który składały się pytania z zakresu historii, flory, fauny, tradycji, gwary i kultury regionalnej. Antek wykazał się imponującą znajomością tematyki konkursowej.

Uroczystość zakończenia XXVII Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce odbyła się 20 czerwca 2023 r. w Domu Kultury w Chodzieży. Podczas gali organizatorzy wręczyli laureatom dyplomy i nagrody.

Antoniemu serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.