Mikołajki to szczególny dzień, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci. W tym roku towarzyszyła mu prawdziwa, zimowa aura, dzięki której do uczniów klasy 1 B zawitał długo wyczekiwany Gość.

Święty Mikołaj przywitał się z dziećmi, powiedział, że przywiózł
im z Laponii świąteczną pogodę i prezenty. Nie było jednak łatwo. Zapytał, czy dzieci
były grzeczne, po czym odczytał skierowany do nich list. Następnie wysłuchał śpiewanych przez dzieci świątecznych piosenek, a Marcel Okraska zagrał na trąbce kolędę pt. ”Mizerna, cicha”. Wszyscy bili mu gromkie brawa. Święty Mikołaj był zadowolony i wzruszony, dlatego w nagrodę wręczył każdemu mikołajkowy podarunek. Dzieci z radością podchodziły do Mikołaja, odpowiadały na jego pytania, otrzymując w zamian upragniony prezent. Uczniowie obiecali, że w kolejnym roku będą grzeczni i postarają się nie sprawiać kłopotu rodzicom i nauczycielom.

Na koniec wizyty Święty Mikołaj wziął udział w sesji zdjęciowej
z dziećmi i zapewnił, że w przyszłym roku również je odwiedzi. Oczekiwane od dawna mikołajki minęły w miłej atmosferze i sprawiły wszystkim wiele radości.

Dzień ten pozostanie w pamięci wszystkich uczniów klasy I B. Mikołajki rozpoczynają oczekiwanie na najpiękniejsze święta w roku, magiczny czas wypełniony miłością
oraz spotkaniami w gronie rodzinnym, któremu towarzyszą przepiękne tradycje strojenia choinek, śpiewania kolęd i składania życzeń. Wszyscy już teraz czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

Wesołych Świąt!!!

Życzą uczniowie klasy I B