W obecnym roku szkolnym siedemnaścioro uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku rozpoczęło zajęcia w 2 edycji projektu edukacyjnego realizowanego przy współpracy z Politechniką Łódzką pod nazwą Centrum Mistrzostwa Informatycznego (CMI).

Projekt CMI stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej ukierunkowanej na kształcenie uzdolnionych uczniów przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju (Politechnika Łódzka, Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska oraz Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie). Dzięki realizacji projektu uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać zainteresowania z zakresu algorytmiki i programowania przy merytorycznym wsparciu Politechniki Łódzkiej.

W trakcie kolejnych 8 miesięcy, uczniowie spotykać się będą co tydzień na zajęciach pozalekcyjnych, rozwijając swoje umiejętności programistyczne. Podczas zajęć tworzyć będą różnego rodzaju algorytmy, pisać programy w różnych środowiskach programistycznych, budować i programować roboty edukacyjne. Najlepsi uczniowie wezmą udział w ogólnopolskich konkursach programistycznych.

Zajęcia dla uczniów naszej szkoły prowadzi p. Emil Piekarczyk.