Nasza szkoła także podjęła tegoroczne wyzwanie #MOVEWeekPoland2024.

Dziś uczniowie z klas I-III wzięli udział w aktywnych poranku, podczas którego dzieci doskonale się bawiły. Na sam koniec dzieci które, uczęszczają na zajęcia taneczne pod czujnym okiem Pani Nikoli Rojek zaprezentowały swoje umiejętności. Tancerze nauczyli swoich rówieśników krótkiej choreografii.

#FindYourMOVE #NowWeMove #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland #MOVEWeekPoland2024 @fundusz.pfron @NowWeMove

 

24 maja 2024 roku uczniowie klas: IVa, IVc, Vb oraz Vc pojechali na wycieczkę do Puszczykowa i Kórnika.

W Puszczykowie dzieci zwiedziły Muzeum Pracownię Literacką znanego podróżnika
i pisarza Arkadego Fiedlera. Po spacerze alejkami Ogrodu Kultur i Tolerancji obejrzały eksponaty w pracowni literackiej ( np. pająka ptasznika, ząb słonia, szczęki rekina czy indiańskie bębny), a następnie zeszły do podziemi, by przyjrzeć się złotemu nagrobkowi Indian.
Uczniowie obejrzeli też galerię fotograficzną z czasów bitwy o Anglię i Dywizjonu 303, weszli do wnętrza piramidy – wiernej repliki egipskiej piramidy Cheopsa oraz spacerowali po statku „Santa Maria” wykonanym na wzór tego, którym podróżował Krzysztof Kolumb.

Kolejnym punktem programu była wizyta w kórnickim zamku – dawnym domu Tytusa i Celestyny Działyńskich. Dzieci miały okazję podziwiać piękne pałacowe wnętrza, dowiedziały się, ile waży gdańska szafa, szukały ukrytych herbów Ogończyk i Jelita oraz wysłuchały znanej opowieści o Białej Damie, przechadzającej się w nocy po pałacowych komnatach.

Wycieczka dała uczniom możliwość poznania ważnych dla polskiej kultury miejsc, legend i postaci.

 

W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klas: 4A, 4C i 5B uczestniczyli w zajęciach doskonalących technikę poprawnego oraz wyrazistego mówienia i czytania. Spotkania odbywały się raz w miesiącu w ramach innowacji metodycznej "Jak coś powiem, to już powiem", opracowanej przez nauczycielki języka polskiego: Joannę Trembasiewicz i Elżbietę Kaczmarek.

Na ostatnich  zajęciach, w  formie konkursu ze słodkimi nagrodami, dzieci mogły wykazać się nabytymi umiejętnościami, które zaprezentowały również w krótkim filmiku. 

 

 

 

 

W dniach 22-24 maja br. uczniowie klasy 5a, 7c, 8b i 8c uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta. Wyjazd zorganizowała wychowawczyni 8c p. Magdalena Sobczak. Opiekę nad uczestnikami sprawowały
wychowawczyni 5a p. Bożena Mielczarek i p. Malwina Zielińska.
Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Miasta, gdzie przeszliśmy Długim Targiem, mijając piękne kamienice i słynną Fontannę Neptuna. Następnie zwiedziliśmy Bazylikę Mariacką, w której podziwialiśmy unikatowy zegar astronomiczny. Później udaliśmy się na nabrzeże Motławy, gdzie oglądaliśmy Żuraw – dawne urządzenie portowe. Dzień zakończyliśmy spacerem po malowniczej ulicy Mariackiej, znanej z licznych bursztynowych sklepików.
Drugiego dnia udaliśmy się do Oliwy, dzielnicy Gdańska, gdzie odwiedziliśmy Katedrę Oliwską. Mieliśmy okazję posłuchać słynnych organów oliwskich podczas krótkiego koncertu. Po spacerze po parku oliwskim, pełnym zieleni i pięknych alejek, wyruszyliśmy do Sopotu.

W Sopocie zaczęliśmy od spaceru po ulicy Bohaterów Monte Cassino, nazywanej Monciakiem. Następnie przeszliśmy na słynne sopockie molo. Tam spędziliśmy czas na podziwianiu morza i odpoczynku. Udaliśmy się także do Gdyni. Przeszliśmy się Skwerem Kościuszki podziwiając okręty-muzea ORP Błyskawica i Dar Pomorza. Dzień zakończyliśmy na plaży, ciesząc się letnie słońcem.
Ważnym punktem naszej wycieczki było Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - jedno z największych i najbardziej nowoczesnych muzeów w Polsce.

Do domu wróciliśmy pełni wrażeń i pięknych wspomnień.

 

21 maja 2024 r. gościliśmy w naszej szkole panią ginekolog, która przeprowadziła spotkanie profilaktyczne dla uczennic klas VIII. Dziewczęta dowiedziały się o zmianach zachodzących
w okresie dojrzewania, jak wygląda pierwsza wizyta u ginekologa i jak należy się do niej przygotować. Poinformowała o profilaktyce chorób, w tym  nowotworowych. Lekarka zwróciła też uwagę na to, jak ważne jest obserwowanie swojego organizmu i regularne badania, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, niezwłoczne udanie się do lekarza. Dzięki prelekcji nastolatki mogły poznać ważne zagadnienia dotyczące zdrowia kobiety oraz prawidłowego funkcjonowania jej organizmu.

Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zmarłych na AIDS.

Dziękujemy za poświęcony czas i wsparcie naszych profilaktycznych działań.