8 czerwca nasza klasa, czyli 7d wraz z wychowawczynią panią Bożeną Mielczarek wybrała się na wycieczkę na Ranczo Targówka. Gospodarze Rancza przywitali nas  serdecznie i zachęcili do obserwacji zwierząt, ptaków i różnych zielonych urokliwych zakątków na terenie gospodarstwa. Najpierw obserwowaliśmy różne zwierzęta, które tam mieszkają. Podziwialiśmy daniele i dostojne jelenie. Dalej odwiedziliśmy zagrodę, w której mieszkają alpaki. Jeden z mieszkańców zagrody – Franek podchodził blisko, co oznaczało, że bardzo lubi kontakt z ludźmi. Wydawał się śmieszny i ruchliwy, pokryty czarnym futrem. Dużo dowiedzieliśmy się o zachowaniu ptaków takich jak paw, żuraw i struś. Z daleka aby nie spłoszyć,  starliśmy się dojrzeć gniazdo młodych piskląt. Następnie, po omówieniu zasad bezpieczeństwa przyszedł czas na zabawy na placu zabaw, w cieniu pięknych brzóz, a co najważniejsze we wspólnym gronie. Od razu przypomnieliśmy sobie nasze ulubione gry i zabawy. Graliśmy, rozmawialiśmy, a nawet w cieniu na huśtawce Zosia czytała książkę. Słońce, zieleń otaczających drzew, śpiew ptaków, wszystko to sprawiło, że mieliśmy doskonałe humory, cieszyliśmy się, że jesteśmy znów razem . Element łączący grupę to oczywiście zebranie się wokół ogniska i wspólny posiłek. Bardzo smakowały nam kiełbaski pieczone na ognisku. Zadowoleni, zrelaksowani, przepełnieni wrażeniami z całego pobytu podziękowaliśmy za mile spędzony czas. Wspaniale, że mogliśmy być znowu razem na dodatek w tak  pięknym miejscu.