Uczniowie naszej szkoły brali udział w projekcie Śladami rocznic historycznych – Bitwa Warszawska 1920. Celem  projektu było upamiętnienie wydarzeń o szczególnym znaczeniu nie tylko dla historii Polski, ale całej Europy. Sejm RP przekonany o szczególnym znaczeniu Bitwy Warszawskiej przyjął uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2020 Rokiem Bitwy Warszawskiej.

100 lat temu, w dniach 13-15 sierpnia 1920 roku, na przedpolach Warszawy rozegrała się decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej. „Bohaterskie Wojsko Polskie na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim, wspieranym przez szefa sztabu generalnego – generała Tadeusza Jordan-Rozwadowskiego, obroniło niepodległość Polski. Zwycięstwo przekreśliło też plany rozszerzenia rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią” zaznaczono w uchwale.

W związku z sytuacją epidemiologiczną podsumowanie tego wielkiego przedsięwzięcia nastąpiło w późniejszym czasie nassie.

Konkurs  przeprowadzano w czterech kategoriach : praca literacka, praca plastyczna, lapbook i komiks.

 Uczennica klasy 8b Aleksandra Chrzuszcz  zdobyła tytuł laureata Wojewódzkiego konkursu historycznego "Śladami Rocznic Historycznych – Bitwa Warszawska 1920" w kategorii plastycznej. Wielkim wyróżnieniem dla laureatki było wydrukowanie kartki okolicznościowej z nagrodzoną pracą plastyczną przez Pocztę Polską S.A. . Kartka będzie dostępna w wybranych Urzędach Pocztowych.

Wśród nagrodzonych uczniów naszej szkoły znalazła się Natalia Jurkiewicz uczennica 8c, która zajęła drugie miejsce w kategorii – lapbooka. Wyróżnienie w tej samej kategorii  uzyskała Basia Maleta z klasy 8c.

W ten oto sposób uczniowie naszej szkoły włączyli się do aktywnego udziału  obchodów  Roku Bitwy Warszawskiej.

Nagrodzonym  gratulujemy, a wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za przystąpienie do projektu.

 Zapraszamy do obejrzenia relacji z podsumowania projektu.