2 czerwca 2021r. odbył się etap wojewódzki XXV Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski i Wielkopolski Kurator Oświaty.

Konkurs ten na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych w naszej szkole. Każda edycja jest ważnym wydarzeniem dla młodych uczestników. Uczniowie zawsze muszą się wykazać ponadprzeciętną wiedzą o regionie wielkopolskim. Zakres tematyczny obejmuje znajomość dziedzictwa kulturowego Wielkopolski, jej historii, flory, fauny, tradycji, architektury, gwary i kultury regionalnej.

 W bieżącym roku szkolnym rywalizacja przebiegała inaczej niż zwykle, uczniowie rozwiązywali test online pod nadzorem komisji: Elżbiety Nowak i Emila  Piekarczyka. Naszą szkołę w finale  reprezentowali uczniowie: Szymon Borgieł, Antoni Janaszkiewicz, Aleksandra Janiak  i Adam Kolenda. Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim   laureatami tego konkursu zostali: Antoni Janaszkiewicz  i Adam Kolenda, natomiast tytuł finalisty zdobyli Aleksandra Janiak i Szymon Borgieł.

 W tym roku w związku z pandemią nie odbędzie się tradycyjna gala zakończenia Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Nagrody i dyplomy dla laureatów zostaną przesłane do szkół.  Gratulujemy!