24 maja 2024 roku uczniowie klas: IVa, IVc, Vb oraz Vc pojechali na wycieczkę do Puszczykowa i Kórnika.

W Puszczykowie dzieci zwiedziły Muzeum Pracownię Literacką znanego podróżnika
i pisarza Arkadego Fiedlera. Po spacerze alejkami Ogrodu Kultur i Tolerancji obejrzały eksponaty w pracowni literackiej ( np. pająka ptasznika, ząb słonia, szczęki rekina czy indiańskie bębny), a następnie zeszły do podziemi, by przyjrzeć się złotemu nagrobkowi Indian.
Uczniowie obejrzeli też galerię fotograficzną z czasów bitwy o Anglię i Dywizjonu 303, weszli do wnętrza piramidy – wiernej repliki egipskiej piramidy Cheopsa oraz spacerowali po statku „Santa Maria” wykonanym na wzór tego, którym podróżował Krzysztof Kolumb.

Kolejnym punktem programu była wizyta w kórnickim zamku – dawnym domu Tytusa i Celestyny Działyńskich. Dzieci miały okazję podziwiać piękne pałacowe wnętrza, dowiedziały się, ile waży gdańska szafa, szukały ukrytych herbów Ogończyk i Jelita oraz wysłuchały znanej opowieści o Białej Damie, przechadzającej się w nocy po pałacowych komnatach.

Wycieczka dała uczniom możliwość poznania ważnych dla polskiej kultury miejsc, legend i postaci.