7 maja uczniowie klas czwartych, piątych i klasy 3 uczestniczyli w żywej lekcji historii. Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję poznać i pogłębić wiedzę na temat  początku państwa polskiego, a także dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących  życia codziennego w czasach pierwszych Piastów. A stało się to za sprawą zaproszonych do naszej szkoły państwa Beaty i Mateusza Moszczyńskich. Nasi goście  zaprezentowali stroje i akcesoria zrekonstruowane na podstawie znalezisk archeologicznych, przekazując wiedzę na temat różnych warstw społeczeństwa średniowiecznego.
W prezentacji nie zabrakło także opowieści o trudach życia codziennego, różnorodnej kuchni, a także podziale pracy między kobietami i mężczyznami.
Uczniowie mogli sprawdzić, jak ciężki jest miecz oraz hełm, a także spróbować swoich sił w dęciu w róg. Spotkanie zakończono przedstawieniem nietypowego gościa - sokoła raroga o imieniu Herod, który reprezentował kulturę sokolniczą w czasach pierwszych Piastów. To była wspaniałe wydarzenie, dzięki któremu uczniowie mogli odbyć podróż w czasie.