W dniach 23.04-24.04.2024r. uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły wzięli udział w konkursie czytelniczym pod hasłem „Stare na nowe”. Ich zadaniem było odgadnięcie tytułów książek oraz wskazanie, jaki element został zamieniony. Za udział w tym przedsięwzięciu każdy otrzymał słodką niespodziankę. Tłem wydarzenia była wystawa tematyczna związana z książką. Uczniowie mogli obejrzeć pierwszy egzemplarz biblioteki szkolnej, poznać historię powstawania książki na przestrzeni wieków oraz obejrzeć piękne fotografie przedstawiające dziedzictwo cywilizacyjne Europy. Światowy Dzień Książki to okazja do podkreślenia roli, jaką literatura odgrywa w naszym życiu, a także do zachęcenia wszystkich do sięgania po książki, bowiem  „Książki mają dusze, dusze tych, którzy je piszą, którzy je czytają i którzy o nich marzą”. Carlos Ruiz Zafón.